Budowa podjazdu lub drogi dojazdowej do posesji – jakie materiały będą potrzebne?

podjazd ze żwiru, żwir na podjazd, kruszywa budowlane

Spis treści:

Mini koparka Bielsko – wyrównanie terenu i transport materiałów

Budowa drogi dojazdowej może stanowić problem i wymagać usunięcia nadmiaru osadzonej ziemi w odpowiedni sposób. W takiej sytuacji możemy skorzystać z wynajęcia minikoparki, która pomoże w transporcie materiałów budowlanych oraz w usunięciu nadmiaru gruntu. Wykorzystując minikoparkę, możemy w szybki sposób oczyścić teren oraz przygotować grunt do dalszych prac. Do precyzyjnych wykopów nada się minikoparka hydrauliczna CAT 304C, którą aktualnie posiadamy w ofercie wynajmu sprzętu budowlanego. Koparkę można wynająć na dzień lub tylko kilka godzin, a dodatkowym udogodnieniem jest zapewniony transport maszyny pod wskazany adres. Dzięki temu możemy zaoszczędzić czas oraz sporą część wydatków!

Kruszywa budowlane Bielsko – wykorzystanie żwiru do budowy podjazdu

Skład budowlany Bielsko posiada wysokiej jakości materiały wykorzystywane w szerokiej skali w budownictwie. Są one składnikami betonów, zapraw, a także specjalnym składnikiem służącym do utwardzania podłoży. W ofercie materiałów budowlanych znajdują się również kruszywa, które mają odmienne właściwości i parametry, dzięki czemu posiadają różnorodne zastosowania. Bardzo często wykorzystywane są do wykonania dróg, oraz podjazdów do garażu.

Możemy wyróżnić dwa odmienne sposoby wykorzystania kruszyw budowlanych przy budowie podjazdu. Pierwszy z nich to zastosowanie drobnych materiałów sypkich do utwardzenia oraz wyrównania terenu – szczególnie ważne w momencie, gdy nasz podjazd będzie wykończony kostką brukową lub zalewany betonem. Istnieje również rozwiązanie, które jest najczęściej stosowane, czyli wykorzystanie kruszyw jako docelowego materiału budującego nawierzchnie.

Materiały budowlane – kruszywa Bielsko

Do budowy podjazdu do garażu ze żwiru nadają się kruszywa o nieregularnych i ostrych krawędziach, które dobrze się klinują i zagęszczają, co sprawia, że nawierzchnia jest trwała. Do zrobienia podjazdu można wykorzystać kruszywa łamane:

  • tłuczeń 31-63 mm
  • kliniec 6 – 20 mm; 16 – 31,5 mm
  • grys 2-8 mm

W asortymencie Gębali znajduje się szeroka oferta różnego rodzaju kruszyw o wszelakim zastosowaniu. Przykładowo mieszanka 0 – 63 mm idealnie sprawdzi się podczas budowy dróg wewnętrznych leśnych gruntowych oraz do podbudowy dróg. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku mieszanki 0 – 31,5 mm. Natomiast kamień łamany 150 – 500 mm można wykorzystać choćby do budowy dróg, dodatkowo tłuczeń 31,5 – 63 mm stosowany jest przy utwardzaniu podjazdów. W naszej ofercie znajdą państwo poza tym wiele innych praktycznych w zastosowaniu, a wręcz niezbędnych w branży budownictwa materiałów.

Podjazd z kostki brukowej – wady i zalety

Wiele osób decyduje się na podjazd z kostki brukowej. Oczywiście zabieg ten ma wiele zalet, ale też wiąże się z kilkoma konsekwencjami. Mówiąc o zaletach tej metody, zwrócimy uwagę przede wszystkim na niezwykle wysoką wytrzymałość i odporność tego materiału na różne warunki atmosferyczne oraz nacisk. W dodatku utrzymaniu jej w czystości jest niezwykle proste, bowiem w większości przypadków do usunięcia zabrudzeń wystarczy jedynie strumień wody. Jest ona także niezwykle praktyczne ze względu na dużą dostępność, ponieważ można ją nabyć w naszym składzie budowlanym Gębala. Należy się również skupić na słabych stronach podjazdu z kostki brukowej. Przede wszystkim w wyniku oddziaływania promieni słonecznych na nią na jej powierzchni mogą powstawać liczne odbarwienia. W przypadku, gdy podjazd został ułożony nieregularnie, ze szczelin mogą wyrastać chwasty. Co by nie mówić kwestie te są dość problematyczne i na pewno nikt nie chciałby mieć z nimi do czynienia, a ryzyko ich wystąpienia jest dość wysokie.

 Z czego wykonać podjazd? Żwir czy kostka brukowa?

W przypadku wyboru między kruszywami, a kostką brukową należy zwrócić uwagę na koszty związane z nimi. W tej kwestii dosłownie wszystko przemawia na korzyść kruszyw, bowiem już w momencie zakupu samych materiałów zobaczymy znaczącą różnicę w cenie na nie korzyść kostki. Generuje ona dodatkowo o wiele większe koszty związane z samymi działaniami o charakterze budowlanym, bowiem w przypadku ustawiania jej potrzebni są fachowcy, co generuje kolejne wydatki. Sytuacja ma się zgoła inaczej w przypadku kruszyw, ponieważ ich rozmieszczenie jest łatwiejsze, szybsze i przede wszystkim nie wymagające żadnego specjalisty.

Skład budowlany Bielsko – odwiedź nas!

Niezależnie od finalnego wyboru materiału budowlanego – czy będzie to żwir, kostka brukowa lub tłuczeń – wszystkie potrzebne elementy znajdziecie w składzie budowlanym Gębala. Oferujemy bogatą ofertę dokładnie wyselekcjonowanych kruszyw budowlanych: piasek, żwiry oraz kruszywa dolomitowe.  Odwiedzając nasz skład, możesz liczyć na specjalistyczną pomoc w wyborze oraz transport kruszców pod wskazany adres. Oprócz tego posiadamy również ofertę wynajmu koparki oraz minikoparki! Znajdziesz nas pod adresem ul. Bukietowa 7, 43-300 Bielsko-Biała, zachęcamy również do kontaktu telefonicznego +48 33 812 22 22.