Izolacje

wełna mineralna w Bielsko-Białej

Wełna mineralna

Wełna mineralna to jeden z najpopularniejszych produktów do ocieplania budynków. Jego zaletą jest niepalność oraz właściwości izolacyjne. Wełna mineralna ponadto ma także właściwości dźwiękochłonne. Skutecznie wygłusza dźwięki.

Materiał ten jest przepuszczalny, przez co nie zbiera wilgoci i nie występuje ryzyko rozwoju grzybów. Tworzywo jest wyjątkowe łatwe w montażu, a dodatkowo zachowuje swój kształt przez wiele lat, nawet pod wpływem sporego nacisku.

wełna szklana Bielsko

Wełna szklana

Wełna szklana wytwarzana z piasku kwarcowego, najczęściej jest stosowana do ochrony dachów przed warunkami atmosferycznymi.

Znana jest już od wielu lat. Wykorzystywana jest także do poprawy izolacji akustycznej i termicznej. Odpowiednia warstwa wełny szklanej jest w stanie ochronić przed utratą ciepła, zwiększając tym samym komfort termiczny w domach. Warto wykorzystać ją do oddzielenie pomieszczeń ogrzanych od nieogrzanych.

wełna skalna w składzie budowlanym Bielsko

Wełna skalna

Wełna skalna wytwarzana z bazaltu, najczęściej stosowana jako ochrona dachów przed warunkami atmosferycznymi. Ma wszechstronne zastosowanie. Często wykorzystywana jest przy termomodernizacji różnych budynków.

Wełna skalna jest także materiałem, który dzięki swoim właściwościom, można użyć do ocieplenia rur, kominków oraz przewodów. Są to materiały hydrofobizowane, dzięki czemu nie chłoną wilgoci z otoczenia.

W przypadku pytań o dostępność materiałów budowlanych , skontaktuj się z naszym specjalistą. Oferujemy fachową pomoc w zakresie doradztwa oraz wyboru odpowiednich materiałów budowlanych.