Cement i wapno

cement 25kg Bielsko

Cement workowany

Cement workowany oferowany w wariantach Premium 42,5 R i Multi 32,5, charakteryzuje się stabilnymi parametrami i wysoką jakością. Jest idealny do zastosowań wymagających niezawodności i dużej wytrzymałości, takich jak budowa obiektów użyteczności publicznej czy infrastruktury drogowej.

Cement workowany jest łatwy w transporcie i przechowywaniu, co sprawia, że jest dobrym wyborem dla mniejszych placów budowy oraz prac remontowych, gdzie liczy się szybkość i trwałość konstrukcji.

Cement

Cement luzem

Cement ten cechuje się doskonałą wytrzymałością. Jest w stanie zapewnić większą wytrzymałość i odporność na wilgoć. Szczególnie jeżeli porówna się go do wapna. Cechują go wysokie parametry użytkowe. Wykorzystanie cementu zalecane jest do miejsc, gdzie podczas prac nie trzeba zachować tak dużej precyzji.

W swojej ofercie posiadamy cementy takie jak: portlandzki, portlandzki niskoalkaiczny oraz portlandzki żużlowy.

wapno palone w bryłach gębala

Wapno palone w bryłach

Wapno palone w bryłach wypalane jest w 100% w tradycyjny sposób z kamienia wapiennego. Jego zastosowanie przy budowie jest w stanie sprawić, że będzie można uzyskać suchy, „zdrowy” mur. Wykorzystać go można do wyrobu nawozów sztucznych i farb wapiennych. Obecność wapna palonego w bryłach jest w stanie zmienić także kwasowość gleby.

Wapno palone w bryłach bardzo często wykorzystywane w budownictwie, hutnictwie, przemyśle, a także w rolnictwie i ogrodnictwie.

wapno palone mielone Bielsko

Wapno palone mielone

Wapno palone mielone stosowane jest w drogownictwie, w hutnictwie oraz do produkcji betonów komórkowych. Może być wykorzystywane także w ochronie środowiska.

Wapno palone mielone służy do oczyszczania ścieków i odsiarczania spalin. Można także pomyśleć o jego wykorzystaniu, jeżeli chodzi o neutralizację osadów ściekowych. Wapno palone występuje w postaci proszku – w przeciwieństwie do wapna gaszonego (woda wapienna).

wapno hydratyzowane w składzie Gębala

Wapno hydratyzowane

Wapno hydratyzowane to wszechstronny materiał budowlany używany w zaprawach murarskich, tynkarskich, betonach i produkcji farb wapiennych. Dodawane do mieszanki cementu, piasku i wody, poprawia właściwości wiążące i elastyczność produktów.

Stosowanie wapna przyczynia się do poprawy struktury zaprawy, co jest kluczowe w renowacjach i przy odbudowie zabytków. Posiada właściwości antyseptyczne, które poprawiają mikroklimat wnętrz, ograniczając rozwój pleśni i grzybów. Idealne dla budownictwa ekologicznego.

W przypadku pytań o dostępność materiałów budowlanych , skontaktuj się z naszym specjalistą. Oferujemy fachową pomoc w zakresie doradztwa oraz wyboru odpowiednich materiałów budowlanych.