nasada kominowa

Nasada kominowa

Nasada kominowa wyprodukowana z wysokogatunkowej stali i łożyskiem zapewniającym jej długoletnie, i bezobsługowe działanie. Nasady kominowe są bardzo łatwe w montażu.

Każda nasada kominowa pełni bardzo ważną funkcję. To ona zabezpiecza wylot kominowy przed opadami atmosferycznymi. Dzięki nasadzie nie dochodzi do zmiany ciśnienia na skutek porywistych wiatrów. Należy zadbać o montaż nasady, ponieważ dzięki temu będzie można zapewnić większą ochronę przed zmianą ciągów.

osłona do komina

Osłona deszczowa

Osłona deszczowa to metalowa osłona chroniąca wnętrze przewodu kominowego przed działaniem strug deszczu bądź opadów śniegu. Dodatkowo taka osłona zabezpiecza konstrukcję paleniska przed ptakami, które potrafią zakładać gniazda w otworze komina lub na jego samym szczycie. Nakładka na komin może być niezbędna, kiedy wnętrze komina ma małą średnicę.

ceramiczne systemy kominowe

Ceramiczne systemy kominowe

Ceramiczne systemy kominowe to wysokowydajne wkłady ceramiczne, w pełni kompatybilne z coraz bardziej wydajnymi nowoczesnymi urządzeniami grzewczymi. W systemie modułowym umieszczone są w pustakach z lekkiego keramzytobetonu o wysokiej odporności termicznej. Montaż jest zatem prosty i szybki. A dwuciągowe systemy współpracują z każdym rodzajem paliwa. Zapobiegają stratom energii, zwiększając wydajność podłączonych kotłów. Posiadają też wszystkie niezbędne atesty.

W swojej ofercie posiadamy szeroki wybór systemów kominowych m.in.: Thermo Rondo Dual, Dual i wiele innych.

W przypadku pytań o dostępność materiałów budowlanych , skontaktuj się z naszym specjalistą. Oferujemy fachową pomoc w zakresie doradztwa oraz wyboru odpowiednich materiałów budowlanych.