Kruszywa budowlane Bielsko – jakie materiały znajdują się w naszym składzie budowlanym?

koparka na budowie bielsko

Budujesz, odnawiasz, tworzysz przestrzeń w domu lub ogrodzie? Interesują Cię tylko jakościowe, sprawdzone kruszywa budowlane? Sprawdź skład budowlany Bielsko – Gębala. Kruszywa budowlane to flagowy produkt składu Gębala, dokładnie selekcjowany materiał, wysoka jakość oraz atrakcyjna cena to kusząca propozycja dla każdego. Sprawdź, co zawiera się w ofercie składu budowlanego!

Spis treści:

Kruszywa budowlane Bielsko – jakość i dostępność materiału

Skład budowlany Bielsko oferuje szeroki asortyment kruszyw, które przydadzą się przy pracach w domu czy ogrodzie. Kruszywa to materiały niezbędne w branży budowlanej, a ich jakość ma niebagatelny wpływ na żywotność konstrukcji. Odpowiednio dobrane kruszywo to część sukcesu Twojej budowy więc zapoznaj się z poszczególnymi materiałami z naszej oferty.

Piasek – dostawca piasku, transport i atrakcyjna cena

Wbrew pozorom nie każdy piasek jest taki sam i ma takie same zastosowanie. Różnią się od siebie gramaturą ziaren, ich frakcją, czyli wielkością, czystością. W ofercie składu budowlanego Gębala znajdziesz poniższe odmiany.

Piasek 0-2 mm płukany to kruszywo budowalne mające zastosowanie przede wszystkim w produkcji zapraw, ale i nie tylko, bo świetnie sprawdzi się jako składnik betonu. Możesz bezpiecznie wykorzystać go również w celach dekoracyjnych, choćby do dziecięcej piaskownicy. Podkreślmy, że cechą charakterystyczną tej odmiany piasku jest jego czystość. Piasek płukany nie zawiera gliny i substancji organicznych, a co za tym idzie, znakomicie nadaje się do tynków oraz posadzek.

Żadna budowa nie obejdzie się bez piasku budowlanego niezastąpionego przy produkcji betonu czy w wytwarzaniu prefabrykatów betonowych. Z jego wykorzystaniem wiąże się budowanie tarasów, podjazdów, wykonywaniu drenażu wokół fundamentów domu. Jest materiałem o tak szerokim zastosowaniu, że wymaga go praktycznie każdy etap budowy.

Piasek podsypkowy gatunek II natomiast nadaje się do zasypywania i zagęszczania wykopów lub zasypywania fundamentów. Z jego pomocą wyrównasz również teren. Niezastąpiony przy budowie chodników. Dlaczego? Bo jest idealnym stabilizatorem dla kostki brukowej.

Żwiry – sprzedaż i transport kruszyw sypkich

To kruszywa budowalne o ziarnach grubszych niż piasek, a co za tym idzie o innym zastosowaniu.

Żwir 2 – 8 mm wykorzystamy przy produkcji krawężników lub elementów małej architektury. To nie wszystko, bo można użyć go także do drenażu, odwodnienia, studni chłonnych, a z uwagi na wygląd i właściwości w dekoracji ogrodów oraz obsypywania opasek. W tym kontekście warto zwrócić uwagę na fakt, że dzięki temu żwirowi w ogródku nie będzie problemu z chwastami.

Żwir 8 – 16 mm będzie mieć natomiast zastosowanie przy średnich i grubych wylewkach betonowych, szczególnie stropach, schodach, fundamentach, chudziakach. Jest to materiał wytrzymały i odporny, a do tego o sporej uniwersalności. Nadaje się do prowadzenia różnorakich prac budowlanych, a także dekoracyjnych.

Żwirowi 16 – 32 mm niestraszne żadne warunki. Również może pełnić funkcje dekoracyjne, przy tworzeniu takich elementów jak ogrodzenia, cokoły oraz zdobieniu alejek, klombów czy obrzeży stawów. Nadaje się także do obsypki rur drenarskich czy opaski odwadniające wokół domów.

Żwir 32 – 64 mm to stały element dekoracyjny wielu ogrodów z uwagi na duży rozmiar, ciekawe kształty i kolory. Poprawi walory estetyczne każdego ogródka.

Kruszywa dolomitowe – grys, kliniec, tłuczeń i wiele innych mieszanek

Nazwa kruszywa dolomitowe może brzmieć dość tajemniczo dla budowalnego laika, ale już spieszymy z pomocą. Dolomit jest skałą osadową, węglanową o zabarwieniu o odcieniu rudym lub szarym powstałą w wyniku procesu przekształcenia skał wapiennych. A teraz kilka przykładów z oferty składu budowlanego Gębala.

Grys 2 – 8 mm sprawdzi się jako podbudowa pod nawierzchnie z kostki brukowej. Jego wygląd pozwali na to, by był świetną dekoracją ogrodową – na alejki, place, do ogródków skalnych.

Kliniec 6 – 20 mm posłuży do utwardzania terenu i jako podkład pod kostkę brukową. Jego zaletą jest niezwykła trwałość i stąd też powyższe zastosowanie. Może okazać się niezastąpiony, jako materiał odsączając wodę w rowach, opaskach drenarskich oraz jako utwardzenie terenów grząskich.

Kliniec 16 – 31,5 mm również może pochwalić się trwałością, dzięki czemu nadaje się w miejscach o silnym natężeniu ruchu. Ma zastosowanie m.in. do naprawy dróg i utwardzania nawierzchni, a także w ceramice, hydroizolacji i wiertnictwie.

Tłuczeń 31,5 – 63 mm jest materiałem z naturalnej skały gruboziarnista powstającym w procesie kruszenia. Z uwagi na trwałość ma zastosowanie przy utwardzaniu placów, parkingów oraz podjazdów. Jednocześnie sprawdzi się również przy wzmacnianiu korpusów dróg. To materiał niezastąpiony w branży budownictwa drogowego i kolejowego.

Kamień łamany 120 – 350 mm nie boi się wody i dlatego zastosujemy go przy tworzeniu nadbrzeży oraz jako regulacja koryt i cieków wodnych.

Skład budowalny Gębala to profesjonalna pomoc w doborze materiałów, konkurencyjne ceny i co najważniejsze wysoka jakość potwierdzona przez zadowolonych Klientów.