Poddasze użytkowe – sprawdź materiały, które mogą się przydać!

Budowa domu skład budowlany bielsko

Poddasze użytkowe to bardzo cenna przestrzeń w każdym domu. Można na nim urządzić np. dodatkowe sypialnie lub zaaranżować na pomieszczenia gospodarcze, lub biurowe. Skład budowlany Bielsko oferuje szereg przydatnych materiałów, które warto wykorzystać, chcąc wykończyć praktyczne i funkcjonalne poddasze użytkowe. 

Czym jest poddasze użytkowe?

W prawie budowlanym co prawda nie można znaleźć konkretnej definicji poddasza użytkowego, ale zgodnie z powszechnie obowiązującymi informacjami można powiedzieć, że jest przestrzeń mieszkalna, która znajduje się bezpośrednio nad najwyższym stropem w danym budynku. Różni się ono od nieużytkowego poddasza tym m.in. tym, że musi być ocieplone, ogrzewane, odpowiednio oświetlone i wykończone. 

W obiektach starego budownictwa czasem istnieje możliwość zmiany strychu w poddasze użytkowe. W ten sposób można znacznie powiększyć przestrzeń, którą domownicy mają do dyspozycji i tym samym podnieść wartość inwestycji. 

Materiały potrzebne do budowy poddasza użytkowego – skład budowlany Bielsko

Skład budowlany Bielsko ma w swojej ofercie szereg materiałów, które umożliwiają budowę i wykończenie poddasza użytkowego. Bardzo ważne jest to, aby wybrać sprawdzone produkty, dzięki którym można efektownie ocieplić przestrzeń i sprawić, że będzie ona możliwa do zamieszkania. 

Materiały budowlane z kolekcji DACH

Folia dachowa

Chcąc wykończyć poddasze użytkowe, w pierwszej kolejności warto zadbać o właściwe wykończenie dachu. W tym celu z pewnością przyda się specjalna folia dachowa. Skład budowlany Gębala w swojej ofercie posiada folie paroprzepuszczalne, które z powodzeniem można wykorzystywać na dachach spadzistych. Służą one do wstępnego pokrycia dachu i zabezpieczenia wnętrza przed wilgocią oraz warunkami atmosferycznymi. 

Folie dachowe wykonane są z trwałego i wytrzymałego tworzywa sztucznego. Są one bardzo elastyczne i łatwe w montażu. W przypadku wykończenia poddasza użytkowego folie mają bardzo ważną rolę. 

Budowa

W procesie budowy poddasza użytkowego z pewnością przydadzą się płyty karton gips, a także odpowiednia zaprawa i inne materiały budowlane. Dzięki nim można wykończyć ściany oraz stworzyć ścianki działowe, dzięki którym cała przestrzeń będzie funkcjonalna i wygodna. Wykorzystanie materiałów dostępnych w składzie budowlanym Gębala gwarantuje idealne ocieplenie oraz trwałość. 

Pokrycie dachu

Planując remont poddasza użytkowego, trzeba także zadbać o to, aby dach był pokryty odpowiednimi materiałami. Świetnie sprawdzą się m.in. blachodachówki, które są bardzo trwałe i lekkie, a także dachówki betonowe – bardzo odporne na działanie wszelkich warunków atmosferycznych. Chcąc pokryć dach, nie można też zapomnieć o papie, która pełni funkcję dodatkowego zabezpieczenia. 

Izolacja 

Wykończenie poddasza użytkowego wymaga także właściwej izolacji. Zastanawiając się, jaka wełna do ocieplenia poddasza, warto postawić na skuteczną wełnę mineralną, która jest jednym z najbardziej skutecznych materiałów tego typu lub wełnę szklaną, którą wytwarza się z piasku kwarcowego. Świetnie się ona sprawdzą do zabezpieczenia poddasza przed działaniem warunków atmosferycznych. Ciekawym materiałem jest też wełna skalna. Jej właściwości są niezwykle zbliżone do wełny szklanej. 

Okna dachowe

Poddasze użytkowe nierozłącznie wiąże się z oknami dachowymi. Są one dodatkowym źródeł oświetlenia. Skład oferuje modele, które skutecznie chronią przed wilgocią oraz warunkami atmosferycznymi. Ramy okienne są drewniane – poliuretanowe, dzięki czemu cechuje je naprawdę dużą wytrzymałość. Okna dachowe powinny mieć funkcje uchylania.

Korzystając z oferty składu budowlanego Gębala, można kupić wiele materiałów potrzebnych do budowy i wykończenia poddasza użytkowego. Warto zdecydować się na ocieplenie poddasza wełną dostępną w hurtowni i wybrać najlepsze materiały do prac wykończeniowych. Poddasze użytkowe to dodatkowa przestrzeń w każdym domu, warto ją wykorzystać, aby zapewnić sobie dodatkowe sypialnie lub przestrzeń biurową czy gospodarczą.