Inwestycja w budowę domu – zaopatrzenie w materiały budowlane

skład budowlany bielsko na budowie

Chociaż sama budowa domu, a także wszelkie koszty i obowiązki z nią związane, potrafią przyprawić o zawrót głowy, to nie da się ukryć, że postawienie nogi w swoim nowo wybudowanym domu jest niezapomnianym przeżyciem. Żeby jednak wreszcie mogło dojść do tego wymarzonego momentu, należy dopełnić wszelkich formalności oraz przede wszystkim, zakupić dobrej jakości materiały i je oczywiście umiejętnie wykorzystać. Bez nich, żadna budowa nie będzie mogła się urzeczywistnić. Jakie z materiałów są zatem najważniejsze i o których nie można zapomnieć podczas całego procesu powstawania naszych własnych czterech ścian?

Etapy budowy domu

Żeby nieco rozjaśnić temat, należy tutaj w skrócie wskazać, że etapy budowy domu, możemy podzielić na początkowe prace ziemne, wśród których, najważniejszymi czynnościami jest wyrównanie terenu, sporządzenie obrysu budynku oraz odpowiedniego wykopu pod fundamenty, na prace stricte murarskie oraz już na te typowo związane ze wznoszeniem ścian, wykonywaniem stropów, kominów czy też, wreszcie, dachów. Oczywiście, na każdym z etapów, materiały do budowy domu, będą wyglądały nieco inaczej, ale o tym będzie jeszcze w dalszej części tekstu.

Potrzeba dobrej jakości materiałów

To, jaki efekt uzyskamy w ostateczności, będzie w głównej mierze zależało od typu oraz jakości użytych materiałów. Wybór odpowiednich produktów sprawi, że cały budynek będzie stabilny i nie dojdzie do sytuacji, w której ściany, dach, ale także inne elementy, odprysną, popękają i w inny sposób ulegną zniszczeniu. Wysokiej jakości muszą być, zarówno kruszywa budowlane Bielsko oraz wapno czy też cement, warto również zwrócić uwagę na wszystkie zaprawy, studzienki kanalizacyjne, styropiany oraz pustaki.

Materiały budowlane Bielsko – które są najważniejsze?

W jakie zatem materiały budowlane należy się zaopatrzyć podczas budowy domu? Jaki skład budowlany w Bielsku oferuje wysoko gatunkowe materiały budowlane, w tym kruszywa budowlane Bielsko?

Począwszy od dachu, warto tutaj zwrócić uwagę na jego trwałość i uszczelnienie. Dach to tak naprawdę jeden z podstawowych elementów całego przedsięwzięcia. Dobrze skonstruowany, ochroni dom przed zimnem, wilgocią oraz innymi nieprzyjemnymi skutkami zawirowań atmosferycznych. Odpowiednia dachówka to tutaj podstawa. Może być ona panelowa bądź też betonowa – obie są odporne na nieprzyjemne niespodzianki, jakie potrafi zafundować nam pogoda. Jeżeli jednak dach jest nieszczelny bądź też czekamy na remont, ale również wtedy, kiedy chcemy go dodatkowo zabezpieczyć, doskonałą opcją jest pokrycie go wielofunkcyjną papą.

Skoro mowa o dachu, to nie sposób nie wspomnieć tutaj o jego uszczelnieniu, do którego najlepiej wykorzystać folię dachową. Umieszcza się ją pod pokryciem dachowym, dzięki czemu zapobiega wszelkim zawilgoceniom. Dach to jednak również dodatkowo okna dachowe i kominy. Te pierwsze dodadzą optycznie przestrzeni oraz oczywiście świeżego powietrza z zewnątrz, a kominy zapewnią odpowiednią cyrkulację i przepływ powietrza.

Budowa domu – cement i wapno

Budując dom, nie sposób zapomnieć także o wspomnianym już pokrótce cemencie i wapnie, bez którego nie mogłoby dosłownie nic powstać. Cement to doskonały łącznik i z jego pomocą jesteśmy w stanie uzyskać beton – jeden z podstawowych budulców. Taki beton czy też mieszankę cementową i tym samym worek cementu, warto wzmocnić kruszywami budowlanymi, wśród których najczęściej pojawia się piasek do betonu, żwir oraz kruszywa dolomitowe.

Kolejnym równie ważnym budulcem będzie glina. Powstają z niej lżejsze bloczki do budowy domu, cegły oraz pustaki do budowy domu, z których, z kolei, stworzymy trwałe ściany, elewacje czy też mury.

Izolacje, kanalizacja, stal zbrojeniowa – skład budowlany Bielsko

Budowany na całe życie dom, ma stanowić naprawdę solidną konstrukcję, którą zapewnią pręty zbrojeniowe i siatki, mające zintensyfikować wytrzymałość całej konstrukcji. Ciepło zaś to element, którego nie zastąpią nawet najdroższe dodatki. Dlatego też warto postawić na dodatkowe ocieplenie naszego schronienia. Sprawdzą się tutaj izolacje z wełny szklanej, a także np. te z bazaltowej wełny skalnej. Świetnym sposobem są też systemy dociepleń, które dodatkowo odizolują nas od niechcianych dźwięków, ale może to być również ocieplanie domu styropianem, na który można położyć tynki zewnętrzne, które dodatkowo wygładzą i wyrównają jakiekolwiek nierówności.

Skoro już jesteśmy przy rzeczach typowo praktycznych, to trudno wyobrazić sobie cały dom bez kanalizacji. Ta wewnętrzna odprowadzi nam wszelkiej maści ścieki, a zewnętrzna pozwoli dostać się im do przydomowej oczyszczalni.

Wszystkie wymienione materiały, począwszy od dachu, poprzez kanalizację, cegły, izolacje, kruszywa budowlane i tynki, znaleźć można w ofercie naszego składu budowlanego: Materiały budowlane

Sprawdź powiązane artykuły