Minikoparka – do czego możemy ją wykorzystać? Mini koparka Bielsko

koparka bielsko

Można powiedzieć, że koparki oraz ich mniejsze wersje zrewolucjonizowały świat budowlanki. Dzięki nim prace toczą się szybciej, otrzymane efekty są zdecydowanie trwalsze, a zdrowie pracowników – w lepszej kondycji. Uniwersalizm i wysoka funkcjonalność minikoparek sprawia, że dziś są absolutnie niezbędnymi maszynami na każdym, nawet najmniejszym placu budowy. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wynajmu usługi minikoparką świadczoną przez firmę Gębala z Bielska-Białej.

Spis treści:

Mini koparka Bielsko – dla kogo?

Trzeba przyznać, że mini koparka Bielsko stanowi idealne rozwiązanie dla osób, które planują przeprowadzić prace budowlane na lekkim terenie. Do wielu trudno dostępnych miejsc nie da się dotrzeć sprzętem standardowych rozmiarów, gdyż jest on za duży i za ciężki. Wynajem minikoparki pozwoli na sprawne usunięcie większych korzeni i przeprowadzenie wykopów pod instalację wodną, gazową, elektryczną i wiele innych. Dzięki napędowi gąsienicowemu minikoparka daje możliwość ukształtowania i wyrównania terenu pod przyszłe fundamenty. Gąsienicę wykonane z ciężkiego metalu są szczególnie przydatne podczas prac prowadzonych w bliskim otoczeniu płotów czy ogrodów. Z kolei w przypadku planów przeprowadzenia robót na podłożu asfaltowym zaleca się użycie minikoparki wyposażonej w gąsienice gumowe.

Jednak usługi minikoparką mają o wiele szerszy zakres. Sprzęt ten umożliwia, poza oczywiście kopaniem jak sama nazwa wskazuje, ubijanie terenu, przenoszenie, ładowanie oraz przesuwanie materiałów o dużych gabarytach, a także rozbijanie cegieł czy betonowych bloków.

Dowiedz się więcej o wynajmie sprzętu budowlanego

Jakie rodzaje minikoparek wyróżniamy?

Wśród minikoparek możemy wyróżnić 3 rodzaje, z uwagi na charakterystykę ich łyżek. Obecnie na polskim rynku znajdują się minikoparki zabierakowe, wygarniające oraz chwytakowe. Wszystkie te różnią się między sobą kształtem i szerokością, a co za tym idzie – także zastosowaniem. Warto mieć to w pamięci, podejmując próbę dostosowania sprzętu do swoich potrzeb budowlanych.

Producenci chętnie rekomendują dodatkowe udogodnienia, które jeszcze bardziej podwyższą komfort pracy. Poza główną łyżką wspomnianą wyżej możemy zdecydować się również na łyżki skarpowe albo takie dostosowane pod tzw. szybkozłącza. Istnieje też możliwość „rozszerzenia” łyżki o specjalny chwytak, za pomocą którego będziemy w stanie szybko i bezpiecznie przenieść większe ciężary albo ułożyć kostkę brukową. Praktycznym rozwiązaniem jest zastosowanie młota hydraulicznego, który pozwala na przeprowadzenie prac wyburzeniowych. Tym samym redukujemy koszta prac budowlanych, gdyż nie potrzebujemy już wypożyczać osobnego sprzętu. Z kolei wiertnica świetnie sprawdzi się podczas przygotowania gruntu do postawienia ogrodzenia. Dzięki niej wykonamy staranne odwierty na odpowiedniej głębokości, a w powstałych otworach sprawnie zamontujemy pale fundamentowe, a nawet zasadzimy drzewka.

Co warto wiedzieć o mini koparce?

Mini koparki cechują się kompaktowymi rozmiarami, a ich masa całkowita z reguły wynosi od 3,5 do 6 ton. Z tego względu minikoparki posiadają pewną niezwykle cenioną cechę, a mianowicie nie niszczą podłoża, na którym pracują. Oprócz tego transport takiego urządzenia nie jest bardzo skomplikowany. Do przewiezienia minikoparki wystarczy już nawet laweta albo przyczepka samochodowa. Wśród pionierów na rynku budowlanym wymienia się takich producentów jak: JCB, CAT, Kubota, Bobcat, Takeuchi, Catrerpillar, Volvo, Avant, Komatsu, Yanmar, Hitachi, Neuson oraz Doosan.

Mini koparka Bielsko – wynajem maszyn budowlanych

Mini koparka Bielsko gwarantuje atrakcyjne ceny swoich usług, łatwość obsługi oferowanych sprzętów i maksymalizację efektów pracy. Dzięki niskiemu spalaniu oraz stosunkowo niewielkim kosztom eksploatacyjnym wynajem minikoparki jest kierowany tak samo do osób prywatnych, jak i dużych firm deweloperskich oraz budowlanych, dla których mamy przygotowane szczególnie interesujące oferty i warunki współpracy, dostosowane do indywidualnych potrzeb. Gębala oferuje koparki i minikoparki o jakości na najwyższym poziomie. Ponadto na życzenie klienta dysponujemy wysoce wykwalifikowaną kadrą specjalistów, którzy służą pomocą w zakresie użytkowania minikoparek.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem +48 (33) 812 22 22 lub mailowego pod adresem biuro@gebala.com.pl. Ponadto drzwi naszego biura znajdującego się przy ul. Bukietowej 7 w Bielsku-Białej są otwarte od poniedziałku do soboty w godzinach 07:00-16:00. Zachęcamy do osobistych wizyt, bezpośredniej rozmowy i oględzin oferowanego sprzętu.